menu
Attendees
Mentors
Anne Fabini
Editor Rough Cut Service (Germany)
Don Edkins
Executive Director STEPS (South Africa)
Hata Takeshi
Editor (Japan)
Iikka Vehkalahti
Producer Rough Cut Service (Finland)
Isabel Arrate
Managing Director IDFA Bertha Fund (Netherlands)
Jane Mote
Consultant Editor The Whickers Fund (U.K.)
Mikael Opstrup
Documentary Film Adviser & Consultant (Denmark)
Ollie Huddleston
Editor Rough Cut Service (U.K.)
Paul Pauwels
Managing Director Congoo bvba (Belgium)
Sally Fryer
Senior Editor Shark Island Institute (Australia)
Ulla Simonen
Director Promotion Centre for Audiovisual Culture in Finland – AVEK (Finland)
Film Makers
Adi
()
Adlino Dananjaya
Director Permanent (Indonesia)
Aekaphong Saransate
Editor Hours of Ours (Thailand)
Afsaneh Salari
Director The Silhouettes (Iran, Philippines)
Ali Minanto
Producer The Journey to the East (Indonesia)
Aline Jusria
Editor The Flame (Indonesia)
Alyssa Suico
Producer Wiretapping My Grandparents (Philippines)
Amerta Kusuma
Producer The Ballad of Clove Village - The Treasure of Sumatra (Indonesia)
Andrea Suwito
Director, Producer A Distant Call (Indonesia)
Anindhita Bunga Ayodhya
Co-Producer Permanent (Indonesia)
Antonio Lou Chua
Producer The Altar Boys (Philippines)
Arfan Sabran
Director The Flame (Indonesia)
Banu Wirandoko
Director Sculpting The Giant (Indonesia)
Bryan Kristoffer Brazil
Director The Altar Boys (Philippines)
Bunga Ineza
Co-Producer Permanent (Indonesia)
Charena Escala
Producer, Editor Elehiya sa Paglimot (Philippines)
Che Tagyamon
Editor Wiretapping My Grandparents (Philippines)
Chona M.
Director A Dying Business (Philippines)
Chris Cochrane-Friedrich
Director Aluk (Australia)
Chulnyung Heo
Director 206 Unearthed (South Korea)
Damar Ardi
Producer Permanent (Indonesia)
David Darmadi
Cinematographer Love, Hate, and Reason (Indonesia)
Dennis Angga Hermawan
Director The Treasure of Sumatra (Indonesia)
Dwi Sujanti Nugraheni
Director The Ballad of Clove Village (Indonesia)
Endro Aji Purnomo
Cinematographer Voyage to the Past (Indonesia)
Eric Lee
Director, Editor Soundtrack of the Bare Life (Malaysia)
Finbar Somers
Producer, Cinematographer A Distant Call (Britain)
Gita Fara
Producer The Flame (Indonesia)
Gladys Llanes
Producer Bantay Bukid (Philippines)
Glen Goei
Executive Producer Some Women (Singapore)
Greg Arya
Editor Planet of Love (Indonesia)
Hing Weng Eric Tsang
Producer The Last Sea Nomads (Malaysia)
Ika Wulandari
Director Planet of Love (Indonesia)
Ismail Lubis
Director Help Is On The Way (Indonesia)
Iwan Bax
Editor Voyage to the Past (Indonesia)
Jason Soo
Director Al Awda (The Return) (Singapore)
Jean Claire Dy
Director, Producer A House in Pieces (Philippines)
Jewel Maranan
Producer The Silhouettes (Philippines)
John Badalu
Producer First Cuts Are the Deepest (Indonesia)
Juliàn Miguel Hernandez
Director, Cinematographer Wiretapping My Grandparents (Philippines)
Kok Rui Lau
Director The Last Sea Nomads (Malaysia)
Komtouch Napattaloong
Director Hours of Ours (Thailand)
Kristoffer Brugada
Director, Producer Elehiya sa Paglimot (Philippines)
Lea Paz Torre
Producer The Altar Boys (Philippines)
Leland Evans
Assistant Director Baby Jackfruit Baby Guava (America)
Lisa Teh
Producer Unteachable (Singapore)
Lucas Sénécaut
Producer The Tongue Of Water (France)
Manuel Domes
Director, Producer A House in Pieces (Germany)
Marjito Iskandar Tri Gunawan
Director The Journey to the East (Indonesia)
Maulana Aziz
Producer Sculpting The Giant (Indonesia)
Min Min Hein
Director, Producer A Memoir (Myanmar)
Nick Calpakdjian
Producer Help Is On The Way (Australia)
Noorahaya Lahtee
Producer Hours of Ours (Thailand)
Onarisa Sapsompong
Assistant Producer, Assistant researcher Buried Dead Mountain (Thailand)
Pabelle Manikan
Director, Cinematographer, Editor Dreaming in the Red Light (Philippines)
Pailin Wedel
Co-producer 206 Unearthed (Thailand)
Patar Simatupang
Director at Love, Hate, and Reason Director, Producer at Voyage to the Past (Indonesia)
Peerachai Kerdsint
Director First Cuts Are the Deepest (Thailand)
Pia Duran
Director, Writer Bantay Bukid (Philippines)
Polen Ly
Director The Tongue Of Water (Cambodia)
Pom Bunsermvicha
Producer Buried Dead Mountain (Thailand)
Primrin Puarat
Director at Buried Dead Mountain Producer at First Cuts are the Deepest (Thailand)
Princess Taroza
Cinematographer Bantay Bukid (Philippines)
Quang Nong
Director Baby Jackfruit Baby Guava (Vietnam)
Quenyee Wong
Director, Writer Some Women (Singapore)
Rendy Rizal
Producer Soeboertono Mote (Indonesia)
Rheza Arden Wiguna
Director Sculpting The Giant (Indonesia)
Sam Hewison
Producer Aluk (Australia)
Sein Lyan Tun
Director For Me And Others Like Me (Myanmar)
Shuling Yong
Director Unteachable (Singapore)
Soe Arkar Htun
Producer The Social Media (Myanmar)
Sona Jo
Producer 206 Unearthed (South Korea)
Sopawan Boonnimitra
Director First Cuts Are the Deepest (Thailand)
Tanwarat Sombatwattana
Assistant Director, Assistant Producer Buried Dead Mountain (Thailand)
Thanakrit Duangmaneeporn
Director Breaking the Cycle (Thailand)
Timothy John Biasong
Editor Bantay Bukid (Philippines)
Tin Win Naing
Director, Cinematographer The Social Media (Myanmar)
Tonny Trimarsanto
Producer Planet of Love (Indonesia)
Trang Dao
Producer Baby Jackfruit Baby Guava (Vietnam)
Wahyu Al-Mardhani
Director, Editor Aluk (Indonesia)
Wan Ping Looi
Cinematographer, Editor Some Women (Singapore)
Wena Sanchez
Producer Dreaming in the Red Light (Philippines)
Yogi Fuad
Editor Love, Hate, and Reason (Indonesia)
Yonri Revolt
Director Soeboertono Mote ()
Yosep Anggi Noen
Director Voice of Baceprot (Indonesia)
Yulia Evina Bhara
Producer Voice of Baceprot (Indonesia)
Zi Qi Low
Producer Some Women (Singapore)
Decision Makers
Anaïs Clanet
Partner, Head of Sales & Acquisitions RESERVOIR DOCS
Adel Ksiksi
Programming Manager Aljaljazeera Documentary Channel
Aditya Assarat
Director Purin Pictures
Agnes Wildenstein
Associate Programmer Sheffield Doc Fest
Alice Apley
Executive Director Documentary Educational Resources, Inc
Amir George
Film Programmer True/False Film Fest
Ania Trzebiatowska
Programmer Sundance
Anja Dziersk
Festival Manager Rise And Shine World Sales
Arianna CASTOLDI
Head of Documentary Sales MEDIAWAN RIGHTS
Austin Kennedy
Director of Sales & Marketing Cargo Film & Releasing
Bojana Marić
Sales and Acquisitions Executive Sweet Spot Docs
Brenda Danker
Director Freedom Film Network
Brigid O'Shea
Head of DOK Industry DOK Leipzig
Catherine Le Clef
President CAT&Docs
Chalida Uabumrungjit
Director Film Archive
Charlotte Dupuy
Acquisitions Executive WINDROSE
Chloe Trayner
Festival Director Open City Documentary Festival
Choy Lin Mok
Commissioning Editor TRT World
Christa Auderlitzky
Managing director Filmdelights E.U.
Clara Kawczak
Producer Vie Des Hauts Production
Clare Weiskopf
CEO Casatarantula
Claudia Rodríguez Valencia
CEO Preciosa Media
Daniel Cantagallo
Vice President Cargo Film & Releasing
Darmawan Triwibowo
Executive Director Kurawal Foundation
Debra Zimmerman
Executive Director Women Make Movies
Edward Dallal
Senior Producer Spring Films
Ellie Jo
Head of Industry DMZ Docs
Emile Guertin
Senior Commissioning Producer Al Jazeera English - Witness
Emilie Bujès
Artistic director Visions du Réel
Eric Tiwa
Director of Content Production Flipflop TV
Erkko Lyytinen
Commissioning editor YLE - The Finnish Broadcasting Company
Esther van Messel
CEO First Hand Films
Fan Wu
Producer Mirror Media
Frederic Violeau
Project Manager Docmonde
Gemma Bradshaw
Director One World Media
Glenda Balucani
Industry Coordinator Doclisboa - International Film Festival
Graham Fine
Manager of Acquisitions The Film Sales Company
Gunny Hyoung
Executive Producer EBS Korea
Hajnal Molnar-Szakacs
Film Fund Director Sundance Institute
Heejung Oh
Founder/Producer Seesaw Pictures
Hidetoshi Nakamoto
Senior Producer NHK (Japan Broadcasting Corporation)
Irena Taskovski
CEO / Head of acquisitions Taskovski Films Ltd.
Jae Kim
ACF Busan International Film Festival
Jeanelle Augustin
Film Officer Doc Society
Jenny Bohnhoff
Sales & Acquisitions Coordinator MetFilm Sales
Jess Gormley
Executive Producer for Documentaries The Guardian
Jesse Cumming
Curator/Writer Freelance
Jessie Yang
Coordinator Taiwan Docs (Taiwan Film and Audiovisual Institute)
Jewel Maranan
Producer, Executive Director/Co-Founder/Festival Director Cinema Is Incomplete/FilDocs/Daang Dokyu
Joana Sousa
Director Doclisboa - International Film Festival
Joseph Maxwell
Heas of Docuemntaries SBS
Judith Helfand
Co-Founder & Senior Creative Consultant Chicken & Egg Pictures
Julian Carrington
Distribution Manager Hot Docs
Julian Etienne
Programmer Ambulante Documentary Film Festival
JuYoung Rhee
Head Manager of BIFF Academy Busan International Film Festival
Kara Alikpala
Managing Partner Storytellers International
Kathryn Bonnici
Head of Acquisitions Java Films
Kayi Zhu
Copyright & Pitch Manager Guangzhou International Documentary Film Festival
Ken-ichi IMAMURA
Executive producer NHK Enterprises
Klara Grunning
Commissioning Editor Swedish Film Institute
Laetitia Schoofs
Commissioning Editor KRO-NCRV
Lewis Eyles
Film & Events officer FACT
Lindsay Poulton
Head of Documentaries The Guardian
Lisa Hasko
Director of Artist Development Film Independent
Lisya Yafet
Programme Manager One World Media
Lucas Verga
VP Sales The Film Sales Company
Lucila Moctezuma
Program Director Chicken & Egg Pictures
Lucy Stevens
Sales Coordinator Dogwoof
Madagan Riley
Acquisitions Coordinator Magnolia
Madeline Robert
Festival Programmer & Artistic Advisor VISIONS DU RÉEL
Mads Mikkelsen
Programmer CPH:DOX Copenhagen Int. Documentary Film Festival
Mandy Marahimin
Investment Analyst Ideosource Entertainment
Manon Euler
Marketplace & Talent Programme Producer Sheffield Doc/Fest
Mar Montaner
Sales Agent Sideways Film
Maria Vera
Festival Distributor & Sales Agent Kino Rebelde
Mat Levy
Head of Acquisitions Passion River Films
Melanie de Vocht
Project Manager IDFA Bertha Fund
Michael Nakan
Founding Partner Clipper Media Capital
Ming-Jung Kuo
Artistic Director Singapore International Film Festival
Mita Suri
Film Programme Producer Sheffield Doc/Fest
Mohammed Syazsa
Content Producer Flipflop TV
Monika Mikusova
Programme Buyer Radio and Television of Slovakia
Muning Lai
Coordinator Taiwan Film and Audiovisual Institute / Taiwan Docs
Olena Decock
Industry Programmer Hot Docs
Orly Ravid
Founder/Co-Executive Director The Film Collaborative
Panuksmi Hardjowirogo
Producer / Director M'GO FILMS
Patrick Hurley
Director of Marketplace & Talent Sheffield Doc/Fest
Pauline Mazenod
CEO Windrose
Philippe Djivas
Producer Dynamo Production
Ranell Shubert
Awards Competition Manager International Documentary Assoication
Retha Dungga
Program Manager Koalisi Seni
Robin Brinster
President Illumina Films
Robin Smith
CEO/President Blue Ice Docs/KinoSmith
Ruth McCullough
Director Abandon Normal Devices
Seiko Kato
President of IMPLEO/Executive Committee Member of TokyoDocs IMPLEO Inc./TokyoDocs
Stefano Centini
Producer VOLOS FILMS LTD
Stephane Lambert
MD Producer Wishtrend Thailand
Sudeep Sharma
Programmer Sundance Institute
Sugandha Makhijani
Manager - Acquisitions and Client Servicing FilmKaravan
Suzanne Nodale
International Sales Mediawan Rights
Tiny Mungwe
Producer STEPS
Toni Bell
Filmmaker Services Manager International Documentary Association
Ulrike Schmidt
Co-Pro Market Coordinator DOK Leipzig
Wanling Chen
Programmer Taiwan International Documentary Festival
Xavier Rocher
Producer La Fabrica Nocturna Cinéma
Yi Shan LO
Director Svemirko
Yoko IMAI
Executive Producer NHK / NHK Enterprises
Yvonne Ashley Kouadjo
Associate Producer The New York Times's Op-Docs